Sve što ste htjeli znati o microbladingu obrva


Konačno možete prestati svakodnevno iscrtavati i popunjavati obrve

Ako imate rijetke ili pretanke obrve onda su vam vjerojatno neki od najvažnijih kozmetičkih proizvoda olovka, puder, gel ili pigment za obrve. A to osobito vrijedi unatrag godinu dvije otkako su ponovo postale popularne naglašene guste obrve.

Međutim već neko vrijeme (nekoliko godina) postoji kozmetički tretman nazvan microblading, čija ideja proizlazi iz kombinacije tetovaže i trajne šminke a od njih se razlikuje po sofisticiranosti aparature i tehnike, pigmenata te dubini unosa pigmenta u kožu kao i samog izgleda koji je toliko prirodan, te je razlika između iscrtanih i prirodnih dlačica obrva gotovo neprimjetna.

Ako ste oduvijek željeli predivne obrve koje su takve 24 sata na dan bez ikakvih zahvata olovkom ili gelom onda morate saznati sve o tretmanu za kojim su poludjele žene diljem svijeta.
Što je microblading i kome je namijenjen?


Microblading je oblik tetoviranja

Za razliku od obične tetovaže, microblading je oblik tattoo umjetnosti gdje se pigment unosi ispod vaše kože s ručnim alatom umjesto stroja. To se čini malom oštricom, toliko tankom da će iscrtane dlačice izgledati potpuno prirodno. Oštrica se povlači kožom u smjeru rasta dlaka i oponaša se smjer vaših dlaka. Zbog samo postupka, dubine unosa pigmenta u kožu, rezultat je toliko prirodan da je razlika između iscrtanih i prirodnih obrva gotovo neprimjetna. Ono što ovu metodu čini jedinstvenom je to da se dlačice ne razlijevaju pod kožom, već ostaju u formi iscrtane dlake. Iako nije toliko "duboka" kao klasična tetovaža, to je još uvijek tetovaža, jer je pigment ugrađen pod kožu.

Kome će poslužiti?

Od velike pomoći je onima koji su pogrešnim čupanjem obrva uništili njihov prirodan oblik, gustoću i veličinu, kao i onima koji su zbog bolesti ili nekog drugog razloga izgubili obrve. Ovom metodom ne stvara se privid primjetne šminke već se uklanjaju nedostaci i poboljšava prirodni izgled. Dlačice se ucrtavaju uz prirodne dlačice bojom koja se ne razlikuje od postojećih obrva, pa je rezultat zbilja prirodan.

Kako izgleda tretman i kako se pripremiti za njega?


Priprema prije microbladinga

Ako pijete dosta alkohola, uzimate Aspirine ili Andole te koristite retinol, prestanite sa svime tjedan dana prije tretmana. Retinol stanjuje kožu, pa ćete više krvariti. A potrebno je izbjegavati i lijekove koji razrjeđuju krv (Aspirin) kao i alkohol. Microblading se ne preporučuje trudnicama, dojiljama, kroničnim bolesnicima, osobama s lošim imunološkim sistemom i oboljelima od HIV-a i hepatitisa C.

Prije samog tretmana dlačice se ne čupaju niti briju. Uklanjaju se samo one koje su van željenog oblika, a ostatak ostaje i crtanje se vrši između njih − kao popunjavanje.

Ne boli (previše)

Bol je relativna. Neki su osjetljiviji na nju od drugih. Kod microbladinga uglavnom ćete osjećati nešto grublje grebanje. Osjećat ćete proces, ali neće biti nepodnošljivo – više neugodno nego bolno. A i danas svi kvalitetniji kozmetički stručnjaci nanijet će anestetsku kremu koja će dodatno smanjiti neugodu.

Sam proces tretmana

Morat ćete odvojiti barem dva sata za ovaj tretman. Proces iscrtavanja obrva traje od sat do sat i pol (pa čak i dva sata). Iscrtava se oblika obrva olovkom, cilj je rekonstrukcija prirodnog izgleda obrva na osnovu oblika čeone kosti i fizionomije. Radi se uz pomoć posebnog šestara dizajniranog za lice i za to je potrebno najviše vremena. Samo iscrtavanje dlačica traje maksimum 20 minuta. Ostatak vremena mjeri se simetrija obrva, vrši odabir boje i intenzivnosti pigmentacije, kao i dodatno potrebno savjetovanje.
Nakon provedenog postupka nema natečenosti i značajnijeg crvenila. Eventualno crvenilo prestaje za 30-ak minuta.

Njega nakon tretmana i koliko sve to košta?


Nakon tretmana

Bitno je da 10 dana nakon tretmana izbjegavate dodir obrva s vodom, zabranjen je odlazak u solarij i saunu, a ne preporučuje se niti bavljenje sportom (zbog znojenja). Upravo iz ovih razloga, najidealniji period za microblading su jesen i zima, s tim da je ljeto najnezgodnije doba zbog visokih temperatura i neizbježnog znojenja. U tih 10 -14 prvih dana izbjegavajte i tonike te kreme na bazi voćnih kiselina, kao i kreme masne teksture, no nakon tog roka sve je dozvoljeno!

Neke osobe mogu osjetiti blaži svrbež i perutanje ili crvenilo tijekom prvog tjedna, u čemu će pomoći vazelin. Uz to, obrve će prvih 7 – 10 dana biti dosta tamnije i izraženije, nakon čega će boja izblijediti. Zato nemojte ovaj tretman planirati ako kroz dan- dva imate neki važni događaj. Obavite to barem desetak dana ranije.  

Trajnost tretmana je oko godine i pol, no preporučuje se osvježavanje nakon godine dana. Ako imate masnu kožu osvježavanje boje će biti potrebno češće od jednom godišnje.

Microblading je investicija

Cijena tretmana nije malena. Kreće se između 1500 i 2000 kn, moguće je i nešto niže ili više, ovisno gdje živite i kod koga idete. Ali kad je microblading u pitanju za kvalitetu se isplati dati malo više novca nego da zaglavite s lošim obrvama. Moguće korekcije (nakon nekoliko tjedana) u pravilu se ne naplaćuju.
 

Nema komentara